مجری ساختمان ها
 
۱۳۹۶/۱۲/۴
صفحه اصلی
blueline
 
 
شرح خبر
معاون برنامه ريزي و مهندسي سازمان مجري
سلامتي، ايمني و محيط زيست بايد در ساخت و ساز نهادينه شود
سرپرست معاونت برنامه ريزي و مهندسي سازمان مجري ساختمانها و تأسيسات دولتي و عمومي بر اهميت بحث‌ سلامتي، ايمني و محيط زيست(HSE﴾ در امور عمراني تأكيد كرد و گفت: بايد چنين ساختارهاي بنيادي را در ساخت و ساز كشور نهادينه كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان مجري ساختمانها و تأسيسات دولتي و عمومي، قاسم قربانعلي زاده با اشاره به عضويت اين سازمان در شوراي سياستگذاري نخستين جشنواره نشان تعالي يا HSE اظهار داشت: تاكنون جلساتي با مشاوران و پيمانكاراني كه اجراي پروژ‌ه‌هاي سازمان مجري را در دست دارند برگزار كرده‌ايم تا آنها را با هدف‌هاي اين جشنواره آگاه كنيم كه نتايج بسيار مثبتي نيز در راستاي آگاهي بخشي به آنها درپي داشته است.
وي با بيان اينكه براي موضوعي كيفي مانند HSE نمي‌توان انتها گذاشت، افزود: رعايت مسائلي مانند سلامتي، ايمني و كيفيت در كارگاه هاي ساختماني متفاوت است و شركت‌هاي خوبي در كشور از توان ارزيابي آن برخوردار هستند.
سرپرست معاونت برنامه ريزي و مهندسي سازمان مجري ساختمانها و تأسيسات دولتي و عمومي به مبحث دوازدهم مقررات ملي ساختمان به عنوان مرجعي براي رعايت HSE در ساخت و سازها اشاره و تصريح كرد: البته اين مبحث در بخش محيط زيست جاي كار بيشتري دارد و اميدوارم با ارائه قوانين مكمل تقويت شود.
گفتني است جشنواره نشان تعالي HSE در زمستان 1396 براساس نتايج ارزيابي عملكرد سازمان‌هاي متقاضي در رابطه با اجراي فعاليت ها بر اساس HSE و با توجه به معيارهاي4 گانه مدل اعطا مي شود.
همچنين، اين نشان شامل سطوحي است كه براي تعيين آنها ارزيابي همه جانبه و كاملي از فعاليت‌هاي عملياتي سازمان در ارتباط با فعاليت هاي توليد و ارائه خدمات آن مطابق اصول HSE، و مطابقت با نيازمندي‌هاي مشتريان و ساير ذينفعان جامعه در رابطه با مسائل HSE انجام مي‌شود. در طراحي مدل نشان تعالي HSE به مفاهيم، اصول و مباني تعالي و كاربردي HSE توجه خاص مبذول شده است.
علاقه‌مندان براي آگاهي بيشتر در خصوص جشنواره نشان تعالي مي‌توانند به نشاني الكترونيكي hseawards.org مراجعه كنند.
11 تعداد بازدید:
نویسنده:
منبع خبر:
1396/10/26 تاریخ ثبت:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
 
تعداد بازدیدکنندگان امروز 6
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 127
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 594883
تعداد کاربران بر خط 42
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
آئين نامه و بخشنامه ها
مقالات و نشريات
نظام پيشنهادات 
© کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت براي سازمان مجري ساختمانها و تاسيسات دولتي و عمومي محفوظ مي باشد.
 
Powered by DorsaPortal